Mój profil na Facebook

Wiadomości

O remoncie ulicy Bema

remont2.jpgMam nadzieję, że w najbliższych dniach uzyskam informację o terminie rozpoczęcia prac remontowych na ulicy Bema. Wykonanie tego zadania obiecałem lokalnej społeczności, a niniejszą pozycję umieściłem w tegorocznym budżecie. Nie mam wątpliwości, że kompleksowy remont ulicy powinien zostać wykonany w okresie wakacyjnym, czyli przed początkiem roku szkolnego i powrotem studentów na miasteczko akademickie. O całej sprawie rozmawiałem dzisiaj z Prezydentem Lublina, a także z dyrekcją Zarządu Dróg i Mostów, uzyskując deklarację wsparcia w tym zakresie.

W kilku słowach o remoncie ulicy Pogodnej

znak.jpgUzupełniając wiadomości o trwającym remoncie przy ulicy Pogodnej, pragnę poinformować, że prace obejmują wyłącznie budowę miejsc parkingowych na odcinku od ulicy Lotniczej w kierunku ulicy Krańcowej. Z uwagi na brak środków finansowych w bieżacym roku nie zostanie wykonany remont chodników a także budowa parkingów na pozostałym odcinku ulicy. Dalsza część zadania zostanie oczywiście zgłoszona przeze mnie do przyszłorocznego budżetu i wykonana w 2019 roku.

Budowa miejsc parkingowych na ulicy Pogodnej

marcin2.jpgPoczątek prac na ulicy Pogodnej. Dzięki inicjatywie rady dzielnicy Bronowice i zaangażowaniu lokalnej społeczności przystąpilismy do realizacji zadania pod nazwą „Budowa miejsc prakingowych”. To także efekt mojego wniosku, który udało się wprowadzić do tegorocznego budżetu.

O Lubelskim Klubie Jeździeckim raz jeszcze

konie.jpgZgodnie z zapowiedzią skierowałem na ręce Pana Prezydenta interpelację w sprawie przyszłości Lubelskiego Klubu Jeździeckiego oraz terenów, na których prowadzi swoją działalność.  Mam nadzieję, że uzyskane odpowiedzi pozwolą mi  rozwiązać trudną sytuację, w której od kilku lat znajduje się klub i uzyskać kompleksową wiedzę co do planów Ratusza w kwestii dalszego przeznaczenia gruntów.

Treść interpelacji: http://marcinnowak.pl/?p=4487

Fot. (Źródło): www.lublin.wyborcza.pl

Pytania w sprawie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego

lkj.jpgJednym z zagadnień, jakie chciałbym wywołać w bieżącym tygodniu, jest kwestia Lubelskiego Klubu Jeździeckiego i przyszłości terenów, na których funkcjonuje. Dochodzące do mnie sprzeczne sygnały nie dają przejrzystego obrazu, co do dalszych losów zasłużonego dla miasta podmiotu świadczącego usługi kilku pokoleniom lublinian. Nie jest również jasne, co stanie się z gruntami, na których od lat funkcjonuje popularny LKJ. O wszystko, co wiąże się z  niniejszą problematyką, zapytam w jutrzejszej interpelacji, skierowanej do Prezydenta Lublina. Szczegóły umieszczę w kolejnym wpisie blogowym.

Fot. (Źródło): www.lublin.naszemiasto.pl