Mój profil na Facebook

Wiadomości

Ruszyła budowa hali sportowej przy Staszicu

staszic.jpgWczorajszym przedpołudniem miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystości wmurowania kapsuły czasu pod budowę hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica. Jestem dumny, że po latach starań w atmosferze politycznego konsensusu, udało nam się rozpocząć budowę tego niezwykle potrzebnego obiektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w czerwcu przyszłego roku, spotkamy się na oficjalnym otwarciu nowoczesnej hali sportowej usytuowanej przy jednej z  najlepszych placówek oświatowych Lublina. Obiecywałem, że uczynię wszystko, by w tej kadencji Rady Miasta hala sportowa na trwałe znalazła się w miejskiej przestrzeni i słowa dotrzymałem.

Nowa siedziba Lubelskiego Związku Niewidomych

niewidomi.jpgWspaniała wiadomość z wczorajszego poranka. Po blisko dwóch latach moich starań, licznych próśb i interpelacji Lubelski Okręg Polskiego Związku Niewidomych otrzymał nową docelową siedzibę przy ulicy Junoszy 49. Cieszę się, że udało się doprowadzić tę sprawę do szczęśliwego końca, a wczorajsze sympatyczne spotkanie z władzami związku, było tego miłym podsumowaniem.

Giełda Staroci powróciła

gielda.jpgDzięki determinacji organizatorów i zaangażowaniu wielu osób (w tym mnie) Giełda Staroci powróciła na Plac Zamkowy. Dziś, po kilku miesiącach przerwy, mieszkańcy Lublina i okolic, tłumnie uczestniczyli w imprezie, która na trwałe wpisała się w lokalny klimat. Mam nadzieję, że to już koniec perturbacji związanych z giełdą i za miesiąc (w ostatnią niedzielę marca) jak zawsze spotkamy się w tym samym miejscu.

Lublin Europejską Stolicą Młodzieży 2023 roku

esm.pngTo z pewnością jedna z najważniejszych wiadomości, jaka w ostatnim czasie dotyczy Naszego Miasta. Wierzyłem w to od samego początku, nie mając wątpliwości, że w tym wyścigu to my okażemy się finalnymi zwycięzcami. Tak też się stało. Dziś Lublin, jako pierwszy ośrodek w Polsce, otrzymał prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 roku, co stanowi, nie tylko ogromne wyróżnienie, ale otwiera przed „Kozim Grodem” liczne możliwości promocyjne na każdej płaszczyźnie. Jestem dumny i przeszczęśliwy.

Pomoc dla księgarń i antykwariatów

kia1.pngWczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który był nie tylko okazją do lektury, ale skłonił mnie do napisania interpelacji ws. księgarni w Lublinie. Od jakiegoś czasu docierają do mnie sygnały od branży księgarskiej o potrzebie pomocy osobom związanym z tą profesją. Warto tutaj przywołać działania innych samorządów, które zaangażowały się w pomoc dla lokalnych księgarni i antykwariatów, to m.in. w Gdańsku, Sopocie i Krakowie uruchomiono szereg programów wspierania niezależnych księgarń, czy też antykwariatów.

Dlatego też postanowiłem zapytać władze Lublina, czy podejmą podobne decyzje.

Treść interpelacji:  http://marcinnowak.pl/?p=5799