Interpelacja w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Lublin Stanisławowi Leszczyńskiemu

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości wszczęcia procedury nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Lublin Panu Stanisławowi Leszczyńskiemu- obchodzącemu w tym roku jubileusz 70-lecia działalności zawodowej i 90-lecia życia, założycielowi i wieloletniemu dyrektorowi Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

W mojej ocenie, inicjatywa uhonorowania zaszczytnym i najważniejszym miejskiem tytułem tak wybitnej postaci, która przez dziesięciolecia popularyzuje polską kulturę narodową na całym świecie, to ogromny zaszczyt dla Naszego Miasta i jego społeczności.

Jestem przekonany, że Pan Stanisław Leszczyński całym swoim życiorysem udowadnia, że jest jednym z najznakomitszych ambasadorów Lublina, cenionym i wybitnym pedagogiem zarówno na płaszczyźnie krajowej jak i międzynarodowej, a przede wszystkim wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń Polaków.

Uważam, że umieszczenie Pana Stanisława Leszczyńskiego w panteonie wybitnych lublinian, mogłoby stanowić ważny personalny akcent zbliżających się obchodów 700-lecia Naszego Miasta.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.