Apel do Premiera o przełożenie wyborów

urna.jpgDziś wraz z kilkunastoma radnymi Lublina, skierowaliśmy pismo do Pana Mateusza Morawieckiego- Prezesa Rady Ministrów, w którym apelujemy o natychmiastową zmianę terminu majowych wyborów na urząd Prezydenta RP.

W naszej ocenie, stan rozwijającej się epidemii, nie pozostawia żadnych wątpliwości, co do słuszności i konieczności podjęcia takiej decyzji.

TREŚĆ APELU

Lubelscy samorządowcy zwracają się do Pana Premiera z apelem o bezwzględne i natychmiastowe odstąpienie od przeprowadzenia wyborów na urząd Prezydenta RP w dniu 10-go maja br. i podjęcie właściwych działań w tym względzie.

W sytuacji rosnącego zagrożenia epidemicznego oraz zwiększającej się liczby osób zarażonych i zmarłych, przygotowanie i przeszkolenie członków obwodowych komisji wyborczych, a także zabezpieczenie lokali wyborczych, to działania destrukcyjne i katastroficzne w skutkach.

Odpowiedzialność, jaka spada w tej kwestii na władze samorządowe, obliguje nas do wyraźnego zabrania głosu, wyrażenia swoich obaw, a także do skierowania prośby o podjęcie jedynej słusznej decyzji- przesunięcia terminu wyborów.

Takie rozwiązania oczekiwane są przez zdecydowaną większość Polaków, co wyraźnie widać w nastrojach społecznych i sondażowych opiniach i z czym stykamy się w codziennych kontaktach, wypełniając mandat samorządowy.

Wysokie prawdopodobieństwo dalszego rozwoju epidemii potwierdzają ponadto słowa ministra zdrowia i opinie krajowych oraz światowych ekspertów.

Życie ludzkie jest największą wartością, w związku z tym apelujemy o podjęcie stanowczych działań wstrzymujących realne niebezpieczeństwo jego utraty i przesunięcie terminu wyborów prezydenckich na czas po wygaśnięciu epidemii