Stanowisko w sprawie obrony niezależności mediów

kurier.jpgWczoraj wraz z radnymi Klubu Prezydenta Żuka, przygotowaliśmy projekt stanowiska Rady Miasta Lublin, w którym wyrażamy naszą solidarność z mediami i przeciwstawiamy się próbom ich ocenzurowania. Zdarzenia ostatanich dni, a zwłaszcza ingerencja w dziennikarsko-artystyczny świat radiowej Trójki, skłaniają nas do tego, by dać wyraźny sygnał, że nie zgadzamy się z takimi metodami i nie pozwalamy na upolitycznianie mediów.

Treść stanowiska:

Stanowisko Rady Miasta Lublin w sprawie obrony wolności słowa w przestrzeni medialnej i przeciwstawiające się cenzurze życia publicznego 

Wobec skandalicznych działań związanych z ingerencją świata polityki w wolne i niezależne media, czego dowodem jest próba ocenzurowania programu radiowej Trójki, Rada Miasta Lublin wyraża swoją solidarność i wparcie dla środowiska związanego z tą rozgłośnią. Pragniemy w sposób dobitny wyartykułować nasze oburzenie i protest, wobec wprowadzania cenzury, narzucania partyjnego porządku programowego i zamykania ust dziennikarzom oraz artystom.

Radiowa Trójka od kilkudziesięciu lat jest symbolem wolności słowa i niezależności dziennikarskiej, zaś wybitni ludzie ją tworzący, stanowią wzór do naśladowania dla kliku pokoleń Polaków.

W związku z powyższym pragniemy zaakcentować nasze pełne poparcie dla wszystkich osób związanych z radiową Trójką, żądając od polityków zaprzestania ingerencji w wolność słowa i mediów.

 

Fot. (Źródło): www.kurierlubelski.pl