Interpelacja w sprawie możliwości wykorzystania stadionu Arena Lublin na eliminacje Mistrzostw Świata 2022 roku w piłce nożnej

W związku z wysokim prawdopodobieństwem wyłączenia Stadionu Narodowego na mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 roku, zwracam się z prośbą o podjęcie starań u władz PZPN-u o przeznaczeniu na ten cel stadionu i infrastruktury Areny Lublin. Chciałbym podkreślić, że zgodnie z kalendarzem, 7 grudnia br., polska reprezentacja pozna rywali w eliminacjach, a 24 lub 25 marca 2021 roku, rozegra pierwsze spotkanie. Z uwagi na obecne szpitalne przeznaczenie Stadionu Narodowego, PZPN rozważa przeniesienie meczów eliminacyjnych na mniejsze obiekty, do czego, moim zdaniem, stadion Arena Lublin nadawałby się doskonale (szczególnie w zakresie wysokiego prawdopodobieństwa ograniczenia liczby kibiców). Stwarza to realne szanse docelowego ulokowania spotkań reprezentacyjnych również w Lublinie, mającego na tym polu spore doświadczenie ostatnich lat (vide: Mistrzostwa Świata U-20 w 2019 mężczyzn, mecz Polska-Hiszpania kobiet w 2019 r., czy ostatnio finał Pucharu Polski, a także eliminacyjny mecz Szwecja-Armenia do mistrzostw Europy U-21).

Jestem przekonany, że zważywszy na dotychczasową bardzo dobrą ocenę na polu organizacji wszystkich zawodów na Arenie Lublin, mamy ogromną szansę przejąć część spotkań eliminacyjnych naszej pierwszej reprezentacji w piłce nożnej podczas eliminacji na Mundial 2022 roku.

Proszę o priorytetowe zajęcie się treścią niniejszej interpelacji.